7 grudnia 2022
uśmiech

Zabieg wybielania zębów

W dzisiejszych czasach na wygląd kładzie się szczególny nacisk, zdecydowanie większy niż na intelekt. Jeśli w swoim wyglądzie dostrzegamy pewne defekty staramy się je w miarę możliwości niwelować, dlatego osoby z trądzikiem kupują „tony” preparatów przeciwtrądzikowych, chodzą na wizyty do dermatologa, osoby z nieprawidłowym zgryzem nakładają aparaty ortodontyczne, czy ludzie z wadą wzroku zamieniają okulary na soczewki. Wszystko to po to aby dobrze czuć się w towarzystwie innych i być przez innych akceptowanym.

Odchodząc jednak od pobudek jakimi kierujemy się przy drobnych poprawkach naszej urody, niezmiernie popularnych zabiegiem we współczesnych czasach jest wybielanie zębów. Niektórzy z nas mimo stosowanie past wybielających, pasków do wybielania zębów, specjalnych środków usuwających osady i wielu innych, niestety nie mogą pozyskać wymarzonego śnieżnobiałego uśmiechu rodem z hollywoodzkiego kina. Część z nas niestety ma najzupełniej naturalnie ciemniejszy odcień szkliwa, co jest cecha uwarunkowaną genetycznie, zatem niewiele możemy na to poradzić. Zamiast więc kupować kolejne pasty wybielające i łudzić się, że odcień naszych zębów stanie się bielszy, warto wybrać się na zabieg wybielania zębów do gabinetu stomatologicznego.

W dobie śnieżnobiałych uśmiechów stomatologia estetyczna zajmuje się poprawą wszelkich defektów naszego uzębienia, włącznie z wybielaniem zębów. Zabieg ten nie jest ani nieprzyjemny, ani długotrwały. Efekt jest widoczny już po pierwszej wizycie. Niestety nie utrzymuje się on do końca życia, dlatego zabieg od czasu do czasu należy powtarzać. Jeśli jednak marzy nam się śnieżnobiały uśmiech warto w siebie zainwestować.