27 stycznia 2023
trening a idealna sylwetka

Uświadom sobie, że ruch to zdrowie

O tym, że ruch to samo zdrowie wie niemal każdy. Jednak czy każdy z nas zapewnia sobie regularnie odpowiednią porcję ruchu czy ćwiczeń? Z tym może być gorzej, prawda? Pocieszające jest to, iż coraz większa liczba osób docenia lepszy stan zdrowia i dobrą formę, przez co chętniej decyduje się na trening osobisty w siłowni czy innego rodzaju aktywność w klubie fitness, na basenie czy nawet sali tanecznej.

Każdy rodzaj aktywności będzie inaczej wpływał na nasz organizm. Będzie redukował w mniejszym lub większym stopniu obwody czy szczególnie budował wybrane partie mięśni. Czynnikiem je łączącym będzie natomiast płynąca z aktywności fizycznej wzrastająca forma i poprawa kondycji, to zaś przełoży się na lepsze zdrowie i równocześnie lepszą kondycję – wydolność organizmu.

W każdym z wymienionych miejsc można ćwiczyć, ruszać się, pływać czy tańczyć na własną rękę lub pod kontrolą wykwalifikowanego pracownika obecnego w tychże miejscach. Weźmy za przykład siłownię. W dużej liczbie z nich obecny będzie trener personalny. Myślę, że wiecie kto to taki, a jeśli nie to już wyjaśniam.

Trener osobisty to fachowiec posiadający dużą wiedzę odnośnie treningu, jak chociażby dla przykładu wie w jaki sposób oddziałują poszczególne ćwiczenia na wybrane partie mięśni. Wiadomo, że każda osoba będzie stawiać przed sobą inne indywidualne cele względem treningu personalnego. Jedni będą chcieli zrzucić brzuch, inni zmniejszyć uda, a jeszcze inni podwoić biceps czy stać się posiadaczem słynnego sześciopaku.

O wszystkie wyszczególnione w poprzednim akapicie cele i marzenia zadba trener, aplikując nam idealnie doprany pod kątem właśnie postawionych przed sobą celów trening personalny. Szczegóły dotyczące treningu personalnego w Krakowie znajdziesz na: https://fitnow.pl/