22 lutego 2024
biorezonans

Biorezonans na zdrowie

Terapie naturalne to szeroka gama zabiegów mające na celu poprawę zdrowia. Jedną z takich terapii jest biorezonans. Badanie biorezonansem jest bezbolesne i bezinwazyjne. Pacjent na siedząco trzyma w dłoniach odpowiednie końcówki aparatury, która wykonuje badania. Wszystko trwa naprawdę bardzo szybko.

Na czym to polega? Otóż elektrody znajdujące się w końcówkach trzymanych przez pacjenta wysyłają prąd zmienny o różnych częstotliwościach, który ma za zadanie wykryć patogeny oraz nieprawidłowości znajdujące się w organizmie. Wynik badania otrzymuję się zaledwie po kilku minutach. Przeciwwskazaniem do badania jest ciąża, karminie piersią czy wszczepiony rozrusznik serca.

Biorezonans ma zastosowanie nie tylko diagnostyczne, ale również lecznicze. Używany jest w leczeniu alergii, chorób przewlekłych oraz przy oczyszczaniu organizmu. Terapia naturalna z użyciem tej metody trwa zazwyczaj kilka miesięcy. Biorezonans nie jest metodą potwierdzoną naukowo, a terapią z zakresu terapii naturalnych. Jednak jest alternatywą metodą leczenia dla osób, które nie otrzymały diagnozy pomimo wykonania badań laboratoryjnych. Może być też zastosowany we wspomaganiu leczenia medycyną konwencjonalną oraz przy leczeniu wraz z innymi terapiami naturalnymi.

Medycyna naturalna w ostatnim czas staje się coraz bardziej popularna. Biorezonans jest bardzo popularną metodą leczenia w Niemczech, a w Polsce co rok rośnie liczba gabinetów mających w swoich usługach badanie oraz leczenie biorezonansem.