25 września 2023
leczenie kanałowe

Jak właściwie dbać o zęby?

Często od problemów z zębami mogą zacząć się dużo poważniejsze i cięższe schorzenia. By nie dopuścić do ich powstania, należy w pierwszej kolejności zająć się stanem wnętrza własnej jamy ustnej. Tylko sam człowiek jest w stanie zatroszczyć się o swoje zęby. Może to zrobić na wiele sposobów. Na pewno każdy powinien posiadać przynajmniej podstawową wiedzę na temat stomatologii i jej poszczególnych specjalizacji.

Jeśli człowiek wie, czym jest endodoncja, potrafi zgłosić się do odpowiedniego gabinetu w chwili, gdy zaczyna odczuwać silne bóle w szczęce. Wizyty dentystyczne są natomiast czymś absolutnie niezbędnym i każdy powinien z nich korzystać. Przyjmuje się, aby robić to przynajmniej raz na pół roku, bo zwykle to w przeciągu sześciu miesięcy w zębach mogą tworzyć się nowe ubytki. Chcąc natomiast im zapobiec, należałoby w pierwszej kolejności zmienić swoją dietę, wykluczając z niej produkty słodzone. Cukier wywołuje próchnicę, a to ona odpowiedzialna jest za pojawianie się dziur w zębach. Jeżeli ktoś całkowicie zaniedba swoją dietę, później będzie go czekać leczenie kanałowe pod mikroskopem (więcej informacji o tym zabiegu odszukasz na: stomatologia-impla.pl/leczenie-kanalowe/). Można natomiast go uniknąć, rezygnując z cukru i substancji słodzących.

Oczywiście ważna jest także codzienna, prawidłowa pielęgnacja jamy ustnej. Jej główny element to po prostu mycie zębów, które należy wykonywać przynajmniej dwa razy w ciągu dnia i to przez przynajmniej trzy minuty. Oprócz tego warto stosować nici dentystyczne i specjalne płyny do płukania jamy ustnej. Osoby dbające w ten sposób o swoje zęby mogą znacznie rzadziej zaglądać do stomatologów.