7 grudnia 2022
spirulina-w-proszku-nadaje-sie-na-shakea

Zdrowsze życie ze spiruliną

Jeżeli chcesz poprawić swoją kondycję zdrowotną, to czego szukasz to mikroalgi. Wyróżniamy przede wszystkim dwa rodzaje, spirulina i chlorella. Pierwszy z nich, czyli spirulina – bardzo łatwo usuwa wirusy z Twojego organizmu i umacnia system immunologiczny. Działa więc na wszelakie infekcje, a dodatkowo jest niezwykle bogaty w białko, mianowicie jest go wielokrotnie więcej niż w mięsie, czy rybie.

Już nawet gram spiruliny jest porównywalny odżywczo ze zjedzeniem kilograma warzyw. Chlorella zaś ma w sobie niezwykle dużo substancji odżywczych, od białka, przez witaminy, po żelazo i kwasy nukleinowe. Usuwa ona z organizmu wszelkie toksyny, między innymi metale ciężkie, a także rtęć.

Oba rodzaje mikroalg mogą stosowane być jako suplementy diety. Warto wiedzieć, że spirulina świetnie działa przy odchudzaniu i kontroluje apetyt osoby, która go używa, zaś drugi wspomaga osoby mające problemy z jelitami, bądź z uzależnieniami takimi jak tytoń i alkohol. Aby zakupić mikroalgi, najłatwiej udać się do najbliższej nam apteki lub poszukać w internecie w sklepach ze zdrową żywnością, jak ten – http://spirulina-sklep.com.pl/ w którym spirulina dostępna jest w dwóch formach przyjmowania i wielu różnej wielkości opakowaniach.

Na całe szczęście spirulina nie jest na receptę, a cena jest dość ludzka, więc wszyscy mamy do niej dostęp. Możemy również skonsultować się z naszym lekarzem, który doradzi nam, które mikroalgi powinniśmy przyjmować. Oba rodzaje są zdrowe, aczkolwiek możliwe, że jedne znacząco i pozytywnie mogłyby wpłynąć na nasz organizm.

Wygodniejszą formą zakupu jest oczywiście zamówienie spiruliny przez internet w aptece internetowej czy we wspomnianych sklepach ze zdrową żywnością, gdzie opłacamy zamówiony towar przelewem na konto apteki, bądź też bezpośrednio przy odbiorze zamówienia.