22 lutego 2024
Odkurzacze centralne variovac

Dlaczego odkurzacz centralny

Odkurzanie to czynność, którą wykonujemy przynajmniej raz w tygodniu. Osoby posiadające czworonogi i alergicy muszą robić to codziennie. W takiej sytuacji ważny jest rodzaj urządzenia i jego możliwości.

Wady tradycyjnego odkurzacza

Mimo, że producenci tradycyjnych odkurzaczy wprowadzają coraz to nowe rozwiązania technologiczne (bezrowkowe, wodne), to jednak nie potrafią pokonać jednego problemu. Odkurzacze przenośne odprowadzają powietrze do pomieszczenia. Jest ono ciepłe, nie zawiera kurzu, ale zawiera mikroorganizmy, szczególnie niebezpieczne dla alergików.

Odkurzacz centralny

Od kilku lat zdobywa popularność i uznanie użytkowników. Prawie bezobsługowy i bardzo skuteczny w utrzymaniu czystości. Pozbawiony jest wszystkich wad odkurzacza przenośnego. Cichy, wygodny, skutecznie eliminuje roztocza i wszelkie mikroorganizmy. To najlepsze rozwiązanie dla osób z alergią.

Odkurzacz centralny jest bardzo wygodny, nie musimy dźwigać go w ręce i przełączać w każdym pomieszczeniu, nie wymaga też ciągłego czyszczenia.

odkurzacze variovac

Zasady działania

Odkurzacz centralny składa się z trzech głównych elementów:

• jednostki centralnej,
• przewodów PCV,
• węża ze szczotką.

Jednostka centralna montowana jest w pomieszczeniu gospodarczym i od niej rozprowadzana jest w ścianach instalacja zakończona gniazdami ssącymi, to do nich podłączamy wąż o długości kilku metrów.

Wybór jednostki centralnej, węża, sposób rozmieszczenia instalacji zależą od wielu czynników, dlatego najlepiej zasięgnąć porady fachowców. Znajdziemy ich wpisując do wyszukiwarki np. hasło: odkurzacze centralne Poznań. Wiele firm zamieszcza na swoich stronach poradniki, które pomagają w dokonaniu wyboru.