16 lipca 2024
mieszkania

Warszawskie mieszkania

Posiadanie mieszkania na własność to marzenie wielu osób. Szczególnie marzą o tym osoby młode, które dopiero rozpoczynają swoją drogę życiową. Mają jednak one dylemat, gdzie się osiedlić. I tutaj z pewną pomocą przychodzi wszystkim telewizja. Od wielu lat jednym z najpopularniejszych kierunków emigracji wśród młodych Polaków jest Warszawa.

Stolica Polski przyciąga ich możliwościami, które oferuje. Popularnie takie osoby nazywa się „Słoikami”. Dość powiedzieć, że obecnie jedna z popularnych stacji telewizyjnych realizuje program o tej samej nazwie. Opowiada on o życiu w stolicy ludzi, którzy zdecydowali się na przeprowadzkę do Warszawy i tutaj szukają swojego szczęścia. Co ciekawe ta produkcja w ciekawy sposób pokazuje rynek nieruchomości w Warszawie. Otóż nie trudno odnieść wrażenia, że całość jest nieco przerysowana.

Mieszkania w Warszawie, które posiadają bohaterowie, lub w których bywają wyglądają wręcz nieskazitelnie. Wszędzie widać luksus, nowoczesność i blichtr. Nasuwa się jednak pytanie czy tak jest w rzeczywistości? Przecież jak wszyscy warszawiacy doskonale wiedzą budownictwo mieszkaniowe w stolicy jest bardzo zróżnicowane. Oczywiście znajdziemy tutaj masę luksusowych osiedli, na których znajdują się nowoczesne apartamentowce, lecz mamy również przedwojenne kamienice czy też zwyczajne blokowiska z okresu komunizmu. Zarówno więc stan budynków jak i ich wygląd jest bardzo zróżnicowany.

Reklama: szukasz tanich mieszkań? Zajrzyj na !

Możemy oczywiście założyć, że producentom po prostu łatwiej jest kręcić materiał w przestronnych wnętrzach niż w ciasnych pomieszczeniach. Nie da się jednak ukryć, że mimo wszystko serial wydaje się robić dobrą reklamę warszawskiemu rynkowi nieruchomości, który dzięki niemu może pokazać to co ma najlepsze.