22 marca 2023
profil led

Wybierz światło LED

Oszczędzanie energii elektrycznej stało się ostatnio bardzo modnym tematem, przede wszystkim ze względów ekologicznych. Podejmowane jednak często próby w tym kierunku, nie zawsze przynoszą efekty.

Jednym z najlepszych sposobów na oszczędzanie energii jest instalacja oświetlenia LED. Popularność tego oświetlenia nie zdziwi nikogo, kto wie, że ogranicza ono zużycie energii nawet do 90 %. Wprawdzie żarówki i lampy ledowe zostały wymyślone kilkadziesiąt lat temu, ale popyt na nie zaczął rosnąć stosunkowo niedawno, również ze względu na intensywne światło o przyjaznej dla oka barwie.
Światło LED ma mnóstwo zalet. Poza oszczędnością i ekologią, to na przykład: małe rozmiary żarówek, możliwość świecenia na dany kolor, bardzo długa żywotność czy odporność na uszkodzenia. Wśród wad wymienić należy ich dość wysoką cenę, podatność na przepięcia oraz nie zawsze wysoką jakość dostępnych w sklepach produktów (nie należy kupować tanich żarówek nieznanych firm).
Najpopularniejsi i zasługujący na zaufanie producenci żarówek LED, to między innymi Osram, Whitenergy, Abilite, Activejet, Hama, Philips, ART., TB Energy, Samsung.

Podczas tworzenia oświetlenia LED bądź aranżacji świetlnych z wykorzystaniem taśm LED lub modułów LED, doskonałym rozwiązaniem będą profile LED. Ze względu na sposób i miejsce montowania dostępne są różne profile LED, na przykład: wpuszczane, nawierzchniowe, narożne, przykręcane czy napowierzchniowe.

Wybór profili w sklepach jest naprawdę bogaty, warto jednak zastanowić się i wybrać rozwiązanie najlepsze dla swoich potrzeb.