27 stycznia 2023
rama do obrazu

Decydując się na kupno obrazu

Obrazy są ozdobą wielu pomieszczeń. Tematami obrazów są krajobrazy, portrety, natura martwa. Osoby religijne umieszczają na ścianach swoich domostw obrazy z wizerunkami postaci związanych z religią. Nie ważne co obraz przedstawia to z pewnością przykuje uwagę wielu osób.

Obrazy mogą mieć różne rozmiary. Przy wyborze obrazu powinniśmy się kierować wielkością pomieszczenia, w którym będzie on wisiał. Decydując się na kupno obrazu mamy do wyboru obrazy oprawione w różne ramy. Ramy do obrazów są przeważnie drewniane. Mają one formę rzeźbioną lub gładką. Rama obrazu może być pozłacana lub zabarwiona na różne odcienie drewna np.: orzech, mahoń. Ludzie często zwracają uwagę na formę i kolor ramy chcą dopasować wybór obrazu do wystroju danego pomieszczenia.

Wśród ram do obrazu wciąż dużą popularnością cieszą się ramki drewniane. Są one częściej wybierane w porównaniu do ram z innych materiałów. W sklepach można kupić obrazy z ramą z metalu lub tworzywa sztucznego. Ramki drewniane nadają obrazowi indywidualny charakter, pasują do każdego pomieszczenia i stylu. Zaletą drewnianych ram jest to, że możemy je odnowić i nadal będą wyglądały jak nowe.

W ramy drewniane, oprócz obrazów, można oprawić również zdjęcia. Ciekawą pomysłem może być oprawienie w ramę obrazu stworzonego z puzzli. Pasjonaci układania puzzli umieszczają swoje prace w antyramie, co jednak nie ma takiego wyglądu jak obraz w drewnianej ramie. Obrazy w drewnianej ramie możemy kupić w sklepach z wystrojem wnętrz lub zamówić indywidualnie u stolarza.