7 grudnia 2022
olej CBD

Cenne konopie

Konopie to rośliny znane ludzkości od lat. Wiele kontrowersji budzi ich odmiana indyjska, ze względu na możliwość odurzającego działania, za co odpowiada wysoka zawartość substancji thc. Drugi rodzaj- konopie siewne – zawierają tylko minimalne jej ilości, więc nie mają właściwości narkotycznych. Jednak przez lata nie do końca się z tym zgadzano.

Dopiero całkiem niedawno badania naukowe potwierdziły korzyści, jakie mogą płynąć z włączenia do diety oleju pozyskiwanego z konopi siewnych. Co więcej, istnieją nawet dowody na to, że jeden z ważniejszych składników tej rośliny- cbd- jest skuteczny w leczeniu nowotworów.

Olej konopny to przede wszystkim cenne źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych i to w takiej proporcji, w jakiej powinniśmy ich sobie dostarczać. Poza tym obfituje w witaminy, składniki mineralne oraz przeciwutleniacze, przez co wspomaga prawidłową pracę układu odpornościowego. Wykazuje też działanie przeciwzapalne oraz przeciwbólowe. Olejem konopnym można się wspomagać nie tylko po to, by poprawić stan swojego zdrowia. Sprawdzi się również jako kosmetyk i to nawet u alergików czy osób mających skórę wrażliwą.

Olej może być wytwarzany z różnych części konopi. W zależności od tego ma nieco inne właściwości. Przykładowo olej z samych nasion konopi nie zawiera cennego składnika cbd. Tymczasem może on okazać się pomocny w leczeniu wielu poważnych schorzeń. Należą do nich między innymi cukrzyca, nowotwory, padaczka czy stwardnienie rozsiane. Dlatego właśnie tak dużym zainteresowaniem cieszy się olej cbd.