5 grudnia 2023
nieruchomości

Zakup własnego mieszkania

Wiele rodzin mieszkających w rodzinach wielopokoleniowych, marzy o własnym i samodzielnym mieszkaniu. Trzeba przyznać, że rynek nieruchomości jest dość obszerny i developerzy oraz agencje sprzedające i wynajmujące mieszkania prześcigają się w coraz to ciekawszych i korzystniejszych ofertach.

Obecnie zakup mieszkania nie wiąże się już z brakiem ich dostępności na rynku, problemem stanowią tylko potrzebne środki finansowe. Brak zgromadzonych funduszy, nie zamyka możliwości na zakup domu czy mieszkania na osiedlu, można skorzystać z kredytów hipotecznych. Zarówno firmy developerskie jak i agencje nieruchomości, pomagają swoim klientom w załatwieniu wszystkich formalności związanych z otrzymaniem kredytu hipotecznego. Ponieważ zarówno jednym i drugi zależy na sfinalizowaniu kontraktu.

Trzeba przyznać, że wybór wśród ofert jest duży, można dopasować metraż lokalu do swoich potrzeb, lokalizację do wymagań związanych z szybkim dojazdem do pracy czy też do szkoły. Obecnie firmy budujące osiedla mieszkaniowe, starają się wybierać atrakcyjne tereny położone wśród zieleni, w bliskości szlaków komunikacyjnych a także placówek zdrowia, ponieważ wpływa to na zainteresowanie klientów i ich pozytywne decyzje zakupowe.

REKLAMA: Mieszkanie dla Młodych Kraków. Sprawdź!

Powodzeniem cieszą się mieszkania o  mniejszym metrażu, ponieważ są tańsze w utrzymaniu i w razie potrzebny szybciej można je sprzedaż. Ale mieszkania duże również znajdują nabywców, którzy chcą mieszkać w komfortowych warunkach a posiadają jednocześnie potrzebne środki finansowe.