27 maja 2024
profile aluminiowe LED

Zalety profili aluminiowych LED

Profile aluminiowe LED są doskonałym dodatkiem do instalacji taśm LED.  Dzięki nim montaż taśm jest o wiele łatwiejszy, a taśma LED jest zabezpieczona przed uszkodzeniem. Obecnie profile LED są dostępne w różnych kolorach :metaliczny lub biały, ale możemy także pokryć profile kolorem dostosowanym do wnętrza pomieszczenia lub elementu, do którego mają być zamocowane.  Technologia profili LED rozwija się bardzo szybko, na rynku dostępne bardzo dobrej jakości są profile LED o ciekawym, nowoczesnym designie.
Nadają się idealnie do montażu wewnątrz jak i na zewnątrz. Możemy montować je w kuchni, korytarzach, łazienkach czy schodach. Dodatkowym atutem jest możliwość przycinania profili na taką długość jaką sobie życzymy. Najdłuższe profile mogą wynosić nawet 3 m. Doskonale sprawdzają się jako oświetlenie wnętrz szaf, czy kredensów. Możemy je także umieścić za lustrem, dzięki czemu widzimy jedynie rozpraszające się światło a nie osłonę. Profile aluminiowe LED można umieszczać także w podłogach bez względu na to z czego są wykonane np. w kafelkach, drewnie, czy panelach.  Wszystko zależy do tego co podpowiada nam wyobraźnia.

Profile aluminiowe LED wspaniale sprawdzają się w pomieszczeniach biurowych, dzięki czemu zyskujemy na przestrzeni, pozbywając się zbędnych kloszy i opraw w przypadku tradycyjnych lamp. Podobnie ma się sytuacja w przypadku kuchennych szafek. Niezwykle trudno jest umieścić  twa takich miejscach tradycyjne żarówki. Profile LED są bardzo dyskretnym oświetleniem nie burzącym wystroju. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom możemy budować ciepłą, intymną atmosferę w pomieszczeniach.