5 grudnia 2023
materiały izolacyjne

Materiały ogniotrwałe

Wszelkiego rodzaju materiału ogniotrwałe, to nie są materiały do całkowitej budowy domu, takie materiały mają zastosowanie w miejscach gdzie panują bardzo wysokie temperatury. Bardzo często stosuje się je w fabrykach, przy pracach zduńskich lub przy budowaniu przeróżnych pieców gdzie panują bardzo wysokie temperatury.
Beton ogniotrwały w zależności od swojego składu jest odporny na różne stopnie wysokości temperatury, poprzez beton stosowany przy budowie kominków aż do betonu, który ma zastosowanie w przemyśle energetycznym, ciepłowniczym, hutniczym czy w odlewniczym.
Taki beton jest w formie suchej i dopiero odpowiednio przygotowany spełnia swoją rolę.
Cegły ogniotrwałe i zaprawa ognioodporna, również mają zastosowanie przy budowie w miejscach o wysokiej i bardzo wysokiej temperaturze.
Wszystkie te materiały posiadają normy budowlane zgodne z panującymi normami w naszym kraju.
Materiały szamotowe, powstają w wyniku wypalania mieszanki gliny ogniotrwałej z surową mieszanką gliny, odporne na wzrost temperatur występują również w formie bardzo atrakcyjnej ceramiki  ogniotrwałej.
Zastosowanie takiej ceramiki przy budowie naszego zwykłego domowego kominka, sprawia, że wykończenia kominka mogą być bardzo atrakcyjne i ciekawe.
Wszelkiego rodzaju materiały ogniotrwałe są bardzo dobrym patentem na budownictwo w miejscach gdzie temperatury z zasady są wysokie, takie materiały nie odkształcają się i nie odpadają ze swoich miejsc.
Rynek materiałów budowlanych  proponuje dzisiaj  ciekawe i innowacyjne rozwiązania.