5 grudnia 2023
etui na telefon

Akcesoria do telefonu – sprawdź, co jest must have

Wystarczy sekunda, by zarysować lub potłuc ekran smartfona. Za naprawę zwykle trzeba słono zapłacić, a wymiana tego elementu bywa najczęściej nieopłacalna. Dzięki dobrej jakości akcesoriom ochronnym możesz tego uniknąć. Jakie akcesoria zabezpieczą Twój sprzęt przed uszkodzeniem?

Dlaczego etui na telefon i szkło ochronne to dobra inwestycja?

Smartfony są ważnym urządzeniem używanym przez nas na co dzień w pracy i w domu. W zasadzie nie wyobrażamy sobie bez nich życia. Ekrany o świetnej rozdzielczości oraz o imponujących przekątnych gwarantują wiele możliwości i pozwalają na komfortowe przeglądanie Internetu, oglądanie filmów i zdjęć czy granie.

Są jednak bardzo podatne na zarysowania oraz inne uszkodzenia. Powierzchnię można zniszczyć kluczami, drobnymi lub innymi ostrymi przedmiotami. Upadek z kolei może oznaczać całkowite zniszczenie i konieczność wymiany, dlatego zainwestuj w szkło ochronne oraz etui na Samsung A50. Wymiana uszkodzonego elementu jest nieopłacalna.

Po zakupieniu smartfona pomyśl zatem o jego ochronie. Bezpieczeństwo zwiększają podstawowe akcesoria do telefonu – mocne szkło ochronne i etui na Samsung A80, Motorola One Vision czy też Huawei Mate 20 Lite. Można też zdecydować się na pomoc po uszkodzeniu telefonu w ramach specjalnych pakietów albo dodatkowe ubezpieczenie.

Wybieramy etui ochronne na telefon

Ich wybór jest bardzo szeroki – można znaleźć odpowiednie do każdego modelu telefonu, np. etui na Samsung A80, Xiaomi Redmi Note 9 Pro czy Sony Xperia L4. Ważne, by było solidnie wykonane, wytrzymałe, dopasowane do budowy telefonu i posiadało wcięcia na wszystkie otwory.

Ważne, by szkło ochronne nie oddziaływało na kolorystykę ekranu, nie obniżało jego prędkości ani czułości, nie spowalniało reakcji na dotyk. W tym przypadku najważniejszy jest wybór akcesoriów do telefonu, które zostały zaprojektowane z myślą o konkretnym urządzeniu – jak m.in. etui na Samsung A50 czy Oppo A73.

Wybieramy szkło ochronne zabezpieczające ekran

Zabezpieczenie wyświetlacza za pomocą szkła ochronnego lub ewentualnie folii ochronnej to prosty i skuteczny sposób, by podnieść odporność ekranu na uszkodzenia. Nie wszystkie akcesoria zapewniają ten sam stopień ochrony. Tańszym rozwiązaniem od szkła na smartfon jest folia ochronna, ale zapewni urządzeniu mniejszą ochronę.

Wybierając szkło, zwróć uwagę na jego twardość. Jest on wyrażany za pomocą skali Mohsa – im wyższa twardość, tym trudniej go zarysować. Najlepsze szkła mają twardością H9 i nie zostaną zarysowane przez klucze czy monety. Wybrane z nich ochronią wyświetlacz nawet przed stłuczeniem w razie upadku.