22 lutego 2024
kursy angielskiego dla dzieci w kazdym wieku

Zgłębiać angielski już od dziecka

Nikt nie może podważyć dziś tego, jak ważna jest na co dzień znajomość języków obcych. Dzięki nim możemy nie tylko swobodnie komunikować się z obcokrajowcami, pomóc w potrzebie spotkanej na ulicy obcojęzycznej osobie, ale też konsumować wiedzę i wszelkiego rodzaju treści. Im więcej języków znamy, tym lepiej dla nas i dla naszego mózgu. Poznawanie kolejnych języków otwiera oczy na świat i pomaga nam zobaczyć go z innej perspektywy.

Nie trzeba chyba wspominać o tym, że im wcześniej rozpoczyna się naukę, tym lepiej. W młodym wieku mózg chłonie wiedzę niczym gąbka, dlatego przyswojenie języka obcego jest wtedy o wiele łatwiejsze, niż kiedy podejmuje się tego osoba, np. pięćdziesięcioletnia. Z tego też powodu warto zachęcać dzieci do nauki języków obcych, a już w szczególności – do nauki języka angielskiego. Jest to bowiem język, w którym porozumiemy się bez problemu z ludźmi na całym świecie.

Angielski dla dzieci będzie świetną wprawką do tego, by w przyszłości mogły rozpocząć uczenie się kolejnych języków, np. języka niemieckiego czy hiszpańskiego. Zajęcia języka angielskiego oferuje większość przedszkoli i szkół, jednak warto zerknąć wcześniej na ofertę edukacyjną placówki, aby się nie rozczarować.

Dobrze jest także wybrać dodatkowy kurs języka angielskiego dla dziecka, jaki oferuje każde centrum językowe dla dzieci – patrz na przykład: https://www.mova.pl/ – angielski dla dzieci w Krakowie. Nie oszukujmy się, ale szkoła językowa w trybie prywatnym to miejsce, w którym dziecko zdecydowanie lepiej pozna język obcy i osiągnie lepsze efekty w nauce, choć oczywiście przyjdzie za to zapłacić. Skuteczniejsza nauka języka angielskiego w takich miejscach wynika z prostej sprawy, a mianowicie angielski dla dzieci oferowany w prywatnych placówkach jest kursem odbywającym się w znacznie mniej licznych grupach niż standardowe lekcje szkolne, a to z kolei powoduje, że lektorzy mają więcej czasu dla dziecka i mogą przerabiać z nim więcej materiału.