27 stycznia 2023
krówki komunijne

Krówki komunijne – co to takiego?

Pierwsza Komunia Święta jest bardzo ważnym wydarzeniem w życiu każdego małego katolika.

Oczywiście dzieci nie wiążą jej jeszcze z jakimś duchowym uniesieniem, bo są na to za małe, ale mimo wszystko jest to dla nich uroczystość wyższej rangi, którą pragną przeżyć jak najpiękniej. Rodzice starają się im to umożliwić. Niektórzy potrafią wynajmować sale na komunie nawet kilka miesięcy czy nawet lat wcześniej, byleby tylko zarezerwować coś takiego, co wyróżni się na tle klasycznych salek. Krówki komunijne też są w stanie podnieść wartość całego wydarzenia. Dzieci będą nimi zachwycone, a i dorośli raczej im się nie oprą.

Ostatnio w modzie jest tworzenie słodyczy na specjalne okazje. Ze zwykłych cukierków można wykonać smakołyki weselne, urodzinowe, imieninowe lub właśnie komunijne. Mają one fantastyczne zastosowanie. Przede wszystkim ubarwiają wydarzenie, które powinno być właśnie taką radosną uroczystością. Nie należy trzymać się na nim sztywnych schematów. Oczywiście sala komunijna powinno zostać elegancko i pięknie wystrojona, ale to nie oznacza, że nie należy wprowadzić do niej jednego zabawnego elementu, którym staną się chociażby takie krówki na komunię. Wystarczy opakować je w wielobarwne sreberka i napisać na nich coś od siebie, aby zaskoczyć czymś gości oraz głównego bohatera dnia, czyli samo dziecko. Takie słodycze będą również dodatkiem do typowego poczęstunku. Każdy na pewno chętnie się nimi uraczy tuż po solidnym obiedzie.

Oczywiście słodyczami komunijnymi nie muszą być koniecznie krówki, ale jednak wiele rzeczy za nimi przemawia. To one są przecież jednymi z najpopularniejszych cukierków w Polsce, które praktycznie wszystkim kojarzą się z dzieciństwem i cudownym czasem.