22 lutego 2024
lekcje gry na pianinie dla dzieci to dobry pomysł

Zalety gry na pianinie

Nauka gry na pianinie to idealne rozwiązanie już od najmłodszych lat. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, otóż muzyka ma niepodważalny wpływ na nastrój człowieka. Zwłaszcza muzyka klasyczna, gdzie często usłyszeć można pianino. Poziom samopoczucia decyduje o tym, po jaką muzykę sięgamy. Ogromną rolę mają tutaj własne preferencje, jak i gusta. Lekcje pianina sprawiają, że mocniej odczuwamy i doceniamy obecność muzyki w swoim życiu.

Dzięki muzyce znajdujemy się w określonym stanie emocjonalnym, poprzez oddziaływanie na psychikę ludzką. Badania dowodzą, że wpływa ona również na układ krwionośny jak i oddechowy. Słuchanie muzyki smutnej obniża nasze tętno, z kolei przy wesołej częstość uderzeń serca wzrasta. Wszystko za sprawą emocji, jakie w nas budzi. Bardzo często przywołuje nasze wspomnienia, określone myśli. Dany utwór może kojarzyć nam się z konkretną sytuacją. Za pomocą muzyki, odtwarzamy nasze wspomnienia.

Właśnie dlatego tak pozytywnie odbierana jest nauka gry na instrumencie, zwłaszcza jeśli chodzi o pianino. Udowodniono, że nauka gry na pianinie rozwija nasz mózg, szczególnie u dzieci. Dlatego tak ważne jest, by dziecko uczyło się gry na jakimś instrumencie i uczęszczało na przykład na lekcje gry na pianinie do nauczyciela z odpowiednim podejściem do dzieci. Znacząco poprawia się funkcjonowanie mózgu, niezależnie od wieku, w którym uczymy się naszej nowej umiejętności.

Lekcje pianina i ogólnie muzyka są w stanie rozbudzić w nas również kreatywność, co angażuje do pracy nasze półkule mózgowe. Zyskujemy również podwyższoną koncentrację, usuwamy negatywne emocje i zastępujemy je tymi pozytywnymi. Kraków to idealne miasto do poszukiwań nauczyciela muzyki. Co innego efektywniej zapełni nasz wolny czas jak nie nauka gry na pianinie?

Zobacz jak wyglądają lekcje gry na pianinie w Smileflow Kraków tutaj: http://krakow.smileflow.pl/lekcje/gry-na-pianinie/