5 grudnia 2023
pierniczki

Wypieki bożonarodzeniowe

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas na przygotowanie się przyjęcia Pana Jezusa do swojego serca, ale także pojednania się z rodziną i bliskimi. W tym okresie staramy się, przygotować jak najlepiej do narodzin Zbawiciela. Ponieważ jest to czas spotkań z rodziną, łamania się opłatkiem, czy zadumy nad piękną choinką. Święta Bożego Narodzenia w Polsce obchodzimy bardzo obficie i hucznie.

Na stołach nie może zabraknąć przepychu. Różnorodne potrawy, ryby i ciasta, to standard w polskiej kuchni. Dlatego nikogo nie dziwi, że gospodynie domowe szukają najlepszych i sprawdzonych przepisów na pyszne placki, makowce i pierniki. Na choinkach obowiązkowo muszą znaleźć się ciasteczka. Dlatego tak pożądane są dobre przepisy na pierniki. Najczęściej, to właśnie te pyszne ciasteczka zdobią naszą choinkę.

Przepis na pierniczki może być sprawdzony i dobry (polecam z delektujemy.pl/przepisy-na-ciasta/pierniki-i-pierniczki/), ale bez odpowiedniej motywacji, nasze wypieki mogą nam się nie udać. Dlatego zanim podejmiemy się trudu związanego z wypiekami, zapytajmy o przepisy na pierniki swoje mamy i babcie. W tradycji polskiej jest wiele przepisów, które odeszły w zapomnienie. Jednak przepis na pierniczki, każdy znajdzie w swoim rodzinnym domu. Nasze choinki od wieków zdobione były ciastkami i jabłkami.

A ciasto piernikowe jest jednym z najbardziej znanych wypieków Świąt Bożego Narodzenia. Pamiętajmy, jednak o tym, że okres świąt, to czas w którym możemy spędzić czas z rodziną. Warto docenić, to co mamy przy wigilijnym stole. Zwłaszcza, gdy cała rodzina cieszy się zdrowiem i radością życia, a to przecież jest najważniejsze.