5 grudnia 2023
catering dietetyczny

Decydując się na catering dietetyczny

Współczesnym światem bez wątpienia żądzą diety. Niemalże codziennie słyszymy o tak zwanym „życiu fit”. Zarzucani jesteśmy przepisami na dietetyczne dania, które pozwalają na zrzucenie zbędnych kilogramów. Hitem ostatnich lat stał się też catering dietetyczny.

Czym jest catering dietetyczny? W dzisiejszych czasach żyjemy w pełnym biegu. Nie mamy na nic czasu, a zwłaszcza już na przyrządzanie posiłków. Dlatego właśnie stworzono catering dietetyczny. Są to dania przygotowane specjalnie dla potrzeb konkretnej osoby. Zamawiając taką usługę (polecam krakowską firmę OptimalFit), sami decydujemy jaką kaloryczność mają mieć posiłki, jaką proporcję węglowodanów, białek i tłuszczów chcemy spożywać, możemy też wybrać opcję wegetariańską czy wegańską. Do nas też należy decyzja ile posiłków dziennie chcemy otrzymywać. Jeżeli z jakichś względów, nie będą nam odpowiadały dietetyczne dania znajdujące się w ofercie, to oczywiście możemy je zmienić. Zamawiając catering dietetyczny musimy też pamiętać by zgłosić wszystkie produkty, które nas uczulają albo te, których po prostu nie lubimy. Chodzi przecież o to, by wszystkie dietetyczne dania nam smakowały. Zamawiając catering dietetyczny musimy przecież odczuwać przyjemność ze spożywania posiłków, które otrzymujemy.

Jak to wszystko jest zorganizowane? Wszystkie posiłki przygotowywane są rano, a następnie doręczane do zamawiających do wskazanego przez nas miejsca. W przesyłce otrzymujemy dietetyczne dania na cały dzień, są one odpowiednio popakowane i opisane. W porze posiłku wystarczy tylko otworzyć odpowiednie pudełko i dietetyczne danie jest gotowe do spożycia. Catering dietetyczny to bardzo dobre rozwiązanie dla osób cierpiących na chroniczny brak czasu, a które pragną żyć i odżywiać się zdrowo.

Jest to jednak nie najtańszą opcją. W zamian otrzymujemy jednak dietetyczne dania gotowe do spożycia. Nie tracimy czasu na dobieranie odpowiednich składników i liczenie kaloryczności dań. Cóż, za usługi tego rodzaju trzeba płacić. Wybór należy do nas.