27 stycznia 2023
program do spa

Program Versum: funkcjonalność statystyk

Prowadząc gabinet odnowy biologicznej wiemy, jak trudno jest zorganizować ofertę. Przede wszystkim nie powinna być ona zbyt okrojona . Każdy z obszarów naszej działalności powinien mieć kilka zabiegów do wyboru. I tak na przykład w ofercie warto zamieścić co najmniej kilka rodzajów masaży.

O ile wprowadzenie rozszerzonej gamy masaży nie jest zbyt kosztowne – bo wiąże się z nabyciem umiejętności (co wprawnemu masażyście nie sprawi problemu), to już znaczne poszerzenie zabiegów związanych z pielęgnacją ciała czy twarzy łączy się z większa inwestycją. Zakup środków pielęgnacyjnych oraz specjalistycznego sprzętu czasem wydaje się nieopłacalny. By spełniać wszelkie oczekiwania klientów, należy śledzić ich wybory i preferencje.

Versum – program do zarządzania gabinetem SPA umożliwia nie tylko rezerwacje przez internet. Dzięki wdrożeniu tego programu do spa możemy również sporządzać miesięczne statystyki dotyczące popularności konkretnych, oferowanych przez nas zabiegów. W ten sposób lepiej rozplanujemy naszą pracę i ulepszymy naszą ofertę. Być może okaże się, że lepiej skupić się na zabiegach, które do tej pory wydawały nam się mniej atrakcyjne – a klienci chętnie z nich korzystają.

By nie trwonić pieniędzy na zaplecze dla zabiegów, które są wybierane rzadko lub w ogóle warto mieć właśnie takie rozeznanie. Dodatkowo porównując te statystyki w skali półrocza czy roku, możemy przewidzieć w jaką stronę zmierza nasza przyszłość – czy będziemy nadal rozwijać się, czy nadszedł czas, by wprowadzić zmiany, które mogłyby uchronić nas przed katastrofą.

Ten system rezerwacji online automatycznie tworzy również rozliczenia finansowe – przychody, rozchody, oraz sumuje miesięczną sumę godzin naszych pracowników. To wygodny sposób, który pozwoli nam uniknąć pomyłek i godzin spędzonych przy sporządzaniu tego rodzaju statystyk.