27 stycznia 2023
kokon niemowlęcy

Kokon dla niemowlaka

Kompletowanie wyprawki dla noworodka to ogromne wyzwanie dla przyszłych rodziców. Sklepy z akcesoriami dla niemowląt i małych dzieci kuszą klientów bardzo bogatym asortymentem, co dodatkowo nie ułatwia zakupów. Warto sporządzić listę potrzebnych rzeczy i ściśle się jej trzymać podczas zakupów.

Na liście nie może zabraknąć oczywiście rożka, ubranek, pościeli do wózka i łóżeczka oraz akcesoriów do pielęgnacji noworodka. Niezbędny jest także wózek i fotelik samochodowy.

Coraz więcej młodych mam zamiast rożka inwestuje w kokon niemowlęcy. Kokon dla niemowlaka to doskonały wybór, gdyż zapewnia mu ogromny komfort i bezpieczeństwo. Bardzo przydaje się w pierwszych dniach życia maleństwa, gdyż daje mu namiastkę tego co czuł w brzuchu mamy. Większość modeli posiada regulacje, dzięki czemu kokon rośnie wraz z dzieckiem.

Kokon niemowlęcy jest bardzo uniwersalny. Można umieścić go w łóżku rodziców, na kanapie, w łóżeczku a nawet w wózku. Świetnie sprawdza się również w podróży, gdyż ze względu na małe rozmiary bez problemu zmieści się w samochodzie. Kokony dostępne są w wielu różnych wzorach i rozmiarach, dzięki czemu każda mama znajdzie najodpowiedniejszy model. Najczęściej jest on wykonany w całości z bawełnianej tkaniny bądź posiada elementy z tkaniny minky, która jest bardzo ciepła i przyjemna.

Kokony dostępne są w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Cena mieści się w przedziale od stu do nawet trzystu złotych. Większość sklepów oferuje całe zestawy, gdzie w skład wchodzi kołderka, poduszka, kokon oraz kurka do przytulania. Taki zestaw pięknie prezentuje się w dziecięcym łóżeczku.