5 grudnia 2023
Gruziński kościół

Gruzja – atrakcyjny turystycznie zakątek świata

Zakaukazie to rejon niezwykle atrakcyjny turystycznie. To pogranicze europejsko-azjatyckie ma wiele do zaoferowania osobom, które zdecydują się je odwiedzić. Znajdują się tam trzy państwa, wśród nich Gruzja wycieczki do tego malowniczo położonego zakątka cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Co takiego ma do zaoferowania Gruzja wczasy w tym kraju przyciągają rzeszę turystów z całego świata. Okazuje się, że ma wiele atrakcji, które są w stanie zadowolić nawet najbardziej wymagającego turystę. Nie brakuje tu typowych kurortów nadmorskich. Najpopularniejszy i najbardziej znany to Batumi, leżące u wybrzeża Morza Czarnego. Liczne restauracje, herbaciarnie, kluby, promenada czekają na spragnionych relaksu i błogiego wypoczynku. Jednak to co najbardziej zachwyca w Gruzji to jej niemal nienaruszona przyroda, zwłaszcza ta, znajdująca się w górzystej części kraju.
czajkatravel.pl/
Kaukaz to pasmo górskie znajdujące się na północy Gruzji. Warto odwiedzić te rejony chociażby ze względu na niezapomniane krajobrazy i typowy, górski klimat. Amatorzy pieszych wędrówek i wysokogórskich wspinaczek będą zachwyceni. Nie można nie wspomnieć o rezerwacie przyrody Sataplia. Odwiedzając Gruzję koniecznie trzeba poznać to magiczne miejsce, w którym zachował się
pierwotny las kolchidzki z licznymi bukszpanami kolchidzkimi, ostrokrzewami, drzewami laurowymi i innymi gatunkami endemicznymi, których próżno szukać w innych zakątkach świata.