7 grudnia 2022
fotografia biznesowa czyli zdjecie reklamowe biznesu

Fotografia reklamowa – zwykła sesja czy wyzwanie?

Każdy fotograf ma swój ulubiony obszar pracy. Jedni lubią fotografować wesela, koncerty, różnego rodzaju wydarzenia, inny z kolei wolą zamknąć się w studio i robić zdjęcia modelek. Jest jeszcze grupa fachowców, która specjalizuje się w tylko i wyłącznie w takiej dziedzinie jak fotografia reklamowa. Pojęcie to nie sprowadza się jednak wyłącznie do robienia sesji produktom nadsyłanym pocztą przez klientów. Temat ten jest bardzo zawiły i rozległy.

Z fotografii reklamowej wyrastają jej inne odmiany, takie jak na przykład fotografia biznesowa – http://www.zdjecia-reklamowe.pl/oferta/fotografia-biznesowa-i-korporacyjna/ – której nie powinno się mylić z fotografią produktową. Dlaczego? Z prostego powodu, fotografia biznesowa nie jest robieniem atrakcyjnych zdjęć mających na celu przedstawienie danego produktu w korzystnym świetle, lecz należy tutaj przedstawić coś niematerialnego – tak jak biznes. Na rynku polskiej fotografii działają fachowcy, którzy zajmują się tylko i wyłącznie takim rodzajem sesji.

Nie chodzi tam jednak tylko o to aby pokazać ludzi sukcesu na tle wykresów. Należy odzwierciedlić sukces, dobrobyt, potencjał, profesjonalizm, pieniądze – czyli to co cechuje dobrze prosperujący biznes. Jak to uchwycić? Im bardziej doświadczony fotograf, tym więcej cudów będzie w stanie zdziałać. I nie mamy na myśli możliwości sprzętowych, a sprawne posługiwanie się symboliką, metaforą i właściwym kadrem.

Inną odnogą fotografii reklamowej jest fotografia przemysłowa. Z przemysłem zadanie jest już troszkę łatwiejsze, ale też nie do końca. Tutaj fotograf staje przed wielkim wyzwaniem – bo nie raz musi fotografować potężne maszyny, ogromne pojazdy lub przedmioty, które z natury są nieatrakcyjne. Specjalista będzie wiedział jak osiągnąć najlepszy efekt.