5 grudnia 2023
pracuj bez obaw dzieki szkoleniom BHP

Sposoby przeprowadzenia szkolenia BHP

W każdej firmie szkolenia dotyczące spraw BHP muszą być przeprowadzane w miarę systematycznie. Przedsiębiorcy zwykle pilnują tego, aby rzeczywiście wszyscy pracownicy brali w nich aktywny udział i wyciągali z nich dla siebie jak najwięcej. Chcąc zatem zaoferować załodze tak wartościowe kursy BHP, warto pomyśleć nad tym, w jaki sposób opłacałoby się go przeprowadzić. Nawet takie szkolenia BHP odbywają się już bowiem w wielu miejscach.

Najczęściej stosowanym wyjściem jest zorganizowanie szkolenia z zakresu BHP we własnej firmie. To opcja prawdopodobnie najlepsza i zdecydowanie najłatwiejsza w zaplanowaniu. Podczas szkolenia BHP pracownik musi bowiem dokładnie zapoznać się ze swoimi przyszłymi obowiązkami i dowiedzieć się, jak wykonywać poszczególne zadania przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Najlepiej taką wiedzę pozyska właśnie w tym miejscu, w którym później będzie musiał pracować zupełnie samodzielnie.

Przygotowanie takiego kursu BHP dla chociażby jednego pracownika jest jednak dość kosztowne. Przedsiębiorstwa, które mają niewiele pieniędzy do dyspozycji, mogą zatem zdecydować się na tańsze szkolenia BHP online. Co prawda nigdy nie zastąpią one w stu procentach rzeczywistego kontaktu pracownika z nauczycielem, ale są lepsze niż nic i często oferują wysoki poziom merytoryczny, więc jak ktoś chce wynieść z nich wiedzę, to zrobi to bez trudu. Główną zaletą kursu online zawsze będzie natomiast jego niższa cena w porównaniu do szkolenia stacjonarnego.

Tradycyjne szkolenia BHP odbywające się stacjonarnie możliwe są również do organizacji zamiast w placówce firmy (co jednak wydaje się być o wiele lepszym rozwiązaniem) także na salach szkoleniowych firm zajmujących się organizacją szkoleń. Wtedy teoretycznie w przeciwieństwie do szkoleń online mamy kontakt bezpośredni z osobą szkolącą, ale jednak kurs nie odbywa się w siedzibie, w której pracujemy i dane zagrożenia wynikające z naszej pracy występują.

Jak widać metod na zaliczenie szkolenia BHP jest wiele, a wszystkie one dostępne są w poniższej firmie szkoleniowej z zakresu BHP działającej od lat w Krakowie:

eSTe-SECURA.pl | Kursy i Szkolenia BHP – Kraków