7 grudnia 2022
ty też pokochasz róże wielokwiatowe

Najpopularniejsze kwiaty? Róże!

Bez wątpienia nie ma na świecie żadnych innych kwiatów, które budziłyby tyle emocji i które wiązałyby się z tak bogatą symboliką, co róże. Róże to chyba najbardziej uwielbiane kwiaty świata i śmiem twierdzić, że nie ma ludzi których nie zachwyciłaby któraś z odmian tego kwiatu. Liczne barwy i niesamowity zapach to największe atuty róż.

Róże są też bardzo różnorodne – różnią się wyglądem, aromatem. Budzą też różne uczucia. Wystarczy porównać róże wielokwiatowe z tymi pnącymi się, albo polnymi. Ciężkie róże o zdecydowanym, nasyconym aromacie to kwiaty, które wręcza się wyznając miłość. Na ogół pąki tych róż towarzyszą intensywnym emocjom, w przeciwieństwie do ledwie zauważanych drobnych róż polnych o delikatnych bladoróżowych płatkach i o słodkim i przyjemnym zapachu kojarzącym się z latem. Natomiast róże parkowe potrafią przypomnieć nam o istnieniu natury i piękna w szarym mieście.

Nie bez powodu róża to roślina rozpowszechniona na całym świecie i niezmiennie popularna. Wielu zapalonych ogrodników nie ustaje w swoim zapale by stworzyć własną odmianę i olśnić pozostałych hodowców. Róże okrywowe stanowią najbardziej przyjazną dla początkujących fascynatów tego gatunku odmianę. Są najbardziej odporne na niewłaściwe warunki uprawy i w zasadzie niedoświadczony ogrodnik nie może im wyrządzić większej szkody. Stąd pewnie popularność tych róż. Nie trzeba wkładać zbyt wiele wysiłku w ich wyhodowanie, a można się cieszyć widokiem tych wspaniałych kwiatów. Popularne są zwłaszcza na miejskich rabatach.

Na koniec dodam, że jeśli planujecie posadzić róże w swoim ogrodzie, nie ważne czy będą to róże wielokwiatowe czy jakiekolwiek inne, zawsze warto nabywać krzewy w szkółkach róż. W takich miejscach mamy pewność, że kupimy zdrowe kwiaty, dobrych odmian.